top of page
Search

75 Hard Dodržať predpísanú prísnu diétu ( mentoring)


Dodržať predpísanú prísnu diétu bez “cheat days” a bez alkoholu....


Diétu .... hrozné slovo...

Dalo by sa však povedať, že dnes sa považuje za diétu aj to že prestanem žrať kktiny.


Ak chcete ucelené info o strave, tak odporúčam prečítať si "môj" článok tu : https://areteakademia.wixsite.com/areteakademia/post/stravovanie-bojovn%C3%ADkov


Môžete použiť akú diétu chcete ... dole vám dám info ako som to riešil ja.


Tento typ stravovania vám nielenže znova naštartuje metabolizmus ale aj anabolizmus a maximalizuje vstrebávanie živín. Toto chcem podotknúť pretože je dôležité čo budete do seba pchať.


Tu si to napíšeme v skratke do 4 Bodov ..... uvedomte si to, že ZÁKAZ niečoho je skratka ktorá obchádza všetky vaše dilemy, že čo a kedy môžem jesť alebo nemôžem....


1 bod - Kedy ? - Kedy budem jesť : od 14:00 do 18:00. Toto je čas kedy sa môžem najesť / toto 4 hodinové okno na jedlo si môžete upraviť resp. presunúť na inú časť dňa.


2 bod - Čo ? - Jednoducho nie je jediný typ stravovania pre všetkých, každý sme individuálny.... to čo máme však spoločné je to, že keď prestaneme jesť sračky tak nám to prospeje.... a teda :

-vyradiť z jedálnička spracované potraviny ( chrumky, rožky, keksy, koláče, pagáče, jogurty...atď) Ideálne všetko čo má na obale čiarový kód je spracované.... uvedomíte si že väčšina obsahuje rafinovaný cukor a to je vlastne Droga a vy ste proste závislí a čím skôr si to uvedomíte, tým lepšie...


- zostáva nám teda jesť/nakupovať produkty ktoré ideálne obsahujú jedno slovo alebo sú teda menej rafinované : zemiak, mäso, ryža, zelenina, ovocie, ryba


4 Bod - Koľko ? - porcia môže byť väčšia ako obyčajne, ideálne by mala pokrývať všetky živiny ktoré potrebujete alebo väčšinu. Jednoducho sa môžete poriadne napratať.... 4 Hodinové okno neznamená že v rámci tých 4 hodín si máte nachystať raňajky / desiata / obed / večera a tieto 4 jedlá do seba vpratať za 4 hodiny ..... dal by som to skôr na 1 jedlo.. max 2. Dôvod je že ak budete kombinovať veľa rôznych jedál, vaše telo to nebude vedieť zúžitkovať a vstrebať všetky živiny.


4 Bod - Bohatá skromnosť - Ako tvrdí Adam Raw... Treba sa poobzerať po kvalitnejšom mäse, zelenine, mlieku, domácich výrobkoch, domácom mede a podobne. Ja viem že je to drahé a to vás donúti kúpiť toho menej = menej zjesť = vaše telo bude kvôli tréningom tieto živiny vstrebávať maximálne a oni budú skutočne kvalitné.


Bonus : Namiesto Zázračných tabletiek zainvestujte do drahších (kvalitnejších) Multivitamínov, Omega 3, Magnézium. Áno, budú drahé a budete ich používať menej a prinesú vám oveľa lepšie výsledky ako keď si kúpite za tašku šumivého Mulťáku z Tesca .... Začnite piť Minerálky tie kvalitnejšie s vysokým obsahom minerálov, nemusíte to s nimi však preháňať a obmieňajte ich. Uvedomte si, že aj tá zelenina ktorú si kúpite má týchto vitamínov a minerálov málo vzhľadom že sa to pestuje v obrovských množstvách. Asi by pomohlo keby ste s tým oboznámili rodinu a skúsili na začiatok spolupracovať.


Tieto 4 body vám dávajú príležitosť začať postupne ...... nemusíte meniť nič iné, len zmeňte čas:

začnite bodom 1..... ak vám to pôjde prejdite na bod 2, ak pre vás bude extrémne ťažké vyradiť všetko naraz tak začnite postupne.... prestaňte jesť paštiku, potom rožok, potom keks ku káve ...... a tak pekne postupujte, hrajte sa stým.


Ak potrebujete info o strave odporúčam vás na youtube kanál od Adam Raw, Podcast moderný pračlovek tam sú základy pekne zhrnuté.... pripadne KB5.

16 views0 comments

Comments


bottom of page