top of page
Search

8 dôvodov prečo by naše "deti" mali trénovať BJJ ?

Updated: Dec 5, 2021


"Wow, kiežby som s tým začal, keď som bol mladší!"Zvažujeme pozitívny vplyv dobrej schopnosti na náš dospelý život a predstavujeme si, čo by sme mohli dosiahnuť, keby sme začali ako deti. Aké zručnosti, kondíciu, silu a mentálnu odolnosť sme mohli dosiahnuť? Našťastie mnohí z nás sú v pozícii, aby sa tento sen stal realitou pre naše deti.Existuje veľa dôvodov, prečo by deti mali trénovať brazílske Jiu Jitsu.Tu je 8 najlepších dôvodov:


1. Koncentrácia a disciplína.

Pozrite sa okolo seba, žijeme vo svete plnom stimulov. Deti sú týmto veľmi ovplyvnené a v dôsledku toho aj nekontrolovateľné, sami si prelietavajú od jedného hobby k druhému. Hovorí sa, že disciplína a sústredenie sú ako svaly, ktoré treba trénovať. Učenie Jiu Jitsu je zábavné, ale techniky sú veľmi podrobné a komplikované na učenie a vykonávanie. Deti to baví a sú nútené venovať pozornosť inštruktorom, aby boli úspešné. Jiu Jitsu posilní a zlepší disciplínu a sústredenie detí. To sa potom premietne do lepšej školskej práce, lepších vzťahov a celkovej kvality života.


2. Dôvera a zodpovednosť.

Vždy počúvate, že bojové umenia dodajú dieťaťu viac sebavedomia a je to pravda. Brazílske Jiu Jitsu (BJJ) sa považuje v tomto smere za jednou z najlepších, a tu je dôvod!

BJJ je veľmi odlišné od tradičných bojových umení pretože to, čo sa naučíte každý deň, využijete na sto percent so svojimi tréningovými partnermi.

Proces učenia si vyžaduje 2 veci:

1) naučíte sa, ako technika funguje a ako to urobiť.

2) naučíte sa, vykonávať techniku ​​proti súperovi, ktorý nespolupracuje.

Deti na konci každej hodiny šantia naživo v bezpečnom prostredí.

Toto je súčasť procesu učenia. Neuvidíte dieťa v BJJ kričať a lámať dosky, ale namiesto toho bude zapojené do skutočnej životnej bojovej situácie, keď sa bude snažiť dostať sa do dominantnej pozície alebo uniknúť z nepohodlnej a kompromisnej pozície.

BJJ dáva dieťaťu skutočnú sebadôveru a skutočný spôsob, ako sa brániť bez toho, aby muselo udierať alebo kopať do iného dieťaťa.


3. Sila, kondícia, koordinácia a uvedomenie si tela.

Učenie Jiu Jitsu vyžaduje, aby dieťa vykonávalo techniky, ktoré obsahujú veľa malých detailov. Naučí sa vykonávať techniky rozvíjať jemnú motoriku dieťaťa a učí ho dobre porozumieť základom pohybu a rovnováhe. To rozvíja u dieťaťa silné nervové spojenia a zvyšuje koordináciu a rovnováhu. Tieto zručnosti sa potom prenesú do iných športov a aktivít v ich živote a pomáhajú im, aby boli úspešnejší nielen v Jiu Jitsu, ale aj v každodennom živote.4. Životný štýl Jiu Jitsu.

BJJ poskytuje zábavné a náročné kardiovaskulárne cvičenie pre vaše dieťa, schudnú, získajú jadrovú silu a budú mať viac energie a výdrže na náročné aktivity. Termín „Životný štýl Jiu Jitsu“ bol vytvorený v BJJ, aby opísal spôsob, akým sa mnohí praktizujúci učia žiť. Pretože Jiu Jitsu môže byť fyzicky náročné, zdravý život sa stáva nevyhnutnosťou. Jesť zdravé jedlo, správne spať a denne sa naťahovať na údržbu tela je životne dôležité. To vám pomôže získať viac zo seba, z vášho tréningu a pomôže vám to využiť to, čo ste sa naučili na podložke aj mimo nej.

Maximálna účinnosť s minimálnou námahou.

Použite stratégiu na vyriešenie zložitého problému.

Používanie techniky pred silou.

Ten, kto sa odváži, vyhráva, chop sa príležitostí.

A podobne ...


5. Stanovenie a dokončenie cieľa.

V Jiu Jitsu je veľa príležitostí, aby ste sa otestovali a zmerali to či ste sa zlepšili alebo nie. Súťaž, získanie ďalšieho opasku, prevedenie novej techniky pri Sparringu (ROLL) alebo starej techniky proti novému súperovi. V BJJ sa prostredníctvom procesu učenia dostanete o niečo ďalej každý deň.


Cieľom každého dňa je zlepšiť sa o 1 %.


6. Sebaobrana

BJJ poskytne vášmu dieťaťu skutočný prostriedok sebaobrany. Šikanovanie je na vzostupe a stáva sa skutočným problémom vo všetkých školách. BJJ dodá vášmu dieťaťu väčšiu sebadôveru a to je odstrašujúci prostriedok, tyrani si nechcú doberať sebavedomé deti, chcú ľahkú korisť. Ale okrem sebavedomia budú mať aj nástroje na fyzickú obranu a tak isto sa naučia aj verbálnemu jiu jitsu. Nie okázalým, choreografickým tancom, ako sú pohyby alebo lámanie dosky, ale cez hodiny strávené na podložkách trénovaním skutočných situácií a toho, ako ich riešiť pomocou BJJ.


7. Socializácia a priateľstvá.

Na hodinách BJJ deti spoznajú veľa nových priateľov a podelia sa o spoločné zážitky. Je to tiež skvelý spôsob, ako sa deti môžu naučiť komunikovať s ostatnými deťmi všetkých vekových kategórií, ako aj s autoritami, ako sú inštruktori a pomocní inštruktori. Uvidíte, ako vaše dieťa rastie a učí sa s novými priateľmi, ktorých spoznalo na hodine BJJ, a udržíte si týchto priateľov na celý život.


8. Mentálne zdravie

Poruchy duševného zdravia u detí sú na vzostupe. Veľa výskumov ukazuje, že deti zapísané do bojových umení majú nižšiu mieru depresie, úzkosti a ADHD. Nie je známe presne prečo BJJ tak pozitívne pôsobí na mentálne zdravie.

Je to pravdepodobne kombinácia cvičenia, fyzickej hry, cieľov, inštruktorského mentorstva a blízkych priateľstiev, ktoré mnohým dnešným deťom chýbajú.

Ako dospelí chápeme tieto výhody pre seba, takže dáva zmysel, že by sa vzťahovali na naše deti.Ak ste dočítali až sem a položili ste si otázku :

"Do čerta tak toto by som potreboval aj ja."

tak mi verte že všetko čo som spomenul sa vzťahuje aj na VÁS ! nie len na vaše deti.


Ak trénujete, nebudete potrebovať tento článok, aby sme vás presvedčili. Je pravdepodobné, že vaše deti už trénujú. Mohlo by to však pomôcť presvedčiť niektorého z vašich priateľov, aby prihlásil svoje deti.33 views0 comments

Comments


bottom of page