top of page
Search

Mentoring na ceste zvanej 75 Hard - Úvod

Updated: Dec 4, 2021

Dnes veľa ľudí hľadá hacky a skratky k vysnívanej postave a zdraviu.


Vždy sú pre nich atraktívnejšie skratky typu lež na gauči a tento prístroj ti spáli tuky.... alebo si daj ráno tabletku na chudnutie a do rána si modelka.... Dajte deti do školy alebo na krúžky, tam ich naučia úplne všetko. Načo ísť príkladom, hovoriť o láske, odvahe, rodine, zodpovednosti... atď.


Tramtadadáá : tieto skratky nefungujú. Riešia váš problém spraviť niečo pre to aby ste mali pocit, že ste spravil niečo pre to, čo chcete dosiahnuť .... čo ? to čo trepem .... ?


Tak po lopate : Ak si kúpite podobnú pičovinu a myslíte si, že nezmeníte nič vo svojom živote od stravy po čas v ktorom sa aspoň trocha hýbete a očakávate nejaké reálne zmeny tak ste na omyle....


Ja však mám pre vás skratku k :


- Naštartovaniu vášho metabolizmu

- nadobudnutie nových a zmysluplných návykov

- zosilniete

- schudnete

- budete si vážiť čas a nuda už nebude mať miesto

- pôjdete príkladom pre vaše okolie a vaše deti

- Odbúrate takú tú malátnosť - brain fog

- Naučí vás to byť trpezlivý a menej hladný.

a mnohom ďalšieho


Najlepšie na tom je že je zadarmo .... táto skratka sa nazýva 75 Hard a pomáha hlavne vyriešiť stratégiu, že ako vlastne idem dosiahnuť všetky tieto dobré zmeny v mojom živote.

75 Hard je niečo ako ťahákom, stupienkom na rebríku smerujúcim na hor, či ďalším krokom pri kráčaní po horúcich kameňoch za svojim cieľom.


Poďme na to :


5 pravidiel výzvy 75 HARD


ktoré musí účastník dodržať bez porušenia 75 dní, inak musí začať od prvého dňa:


Dodržať predpísanú prísnu diétu bez “cheat days” a bez alkoholu

Cvičiť 2-krát denne minimálne 45 minút. Jeden z týchto 2 tréningov musí byť vonku

Vypiť galón (viac ako 3 a pol litra) vody denne

Prečítať 10 strán knihy (nie fikcia) – literatúra faktu resp. kniha, ktorá človeka niečo naučí

Zdokumentovať na fotke svoj progres každý deň


Hotovo to je celý hack.... postupne si rozoberieme každé pravidlo aby sme si veci uľahčili.


Čo je mentoring? Predstav si, že máš staršieho skúsenejšieho kamoša, ktorý sa pohybuje v oblasti tvojho záujmu (ekonómia, chémia a pod). Môžeš sa s ním poradiť v oblasti, ktorá vás oboch zaujíma, ale aj o iných veciach, ktoré v živote riešiš, napríklad mimoškolský projekt, výber vysokej školy, alebo osobný rast a rozvoj. Tento proces pravidelného radenia sa so skúseným dospelým z tvojej oblasti záujmu voláme mentoring. Úlohou mentora je pomáhať ti a podporovať ťa, aby si rozvíjal svoje schopnosti, zlepšoval svoj výkon a stal sa osobnosťou, ktorou chceš byť.

Čo nie je mentoring?


  • Mentoring nie je občasný nezáväzný rozhovor. Podstatou mentoringu nie je len občasné stretnutie a príjemný “pokec” medzi mentorom a študentom. Mentoring je predovšetkým tvrdá a poctivá práca na vopred dohodnutých cieľoch.

  • Mentor ti tiež neposlúži ako lacný dodávateľ služieb. Hoci sú naši mentori experti v rôznych oblastiach, nečakaj od nich, že za teba niečo odpracujú. Skôr ti poradia, ako to môžeš zvládnuť sám/a.

  • Mentor tiež nie je neomylný radca. Dobre počúvaj, čo ti hovorí, ale určite sa nad všetkým, čo budete preberať, zamysli kriticky aj sám/a. S mentorom môžeš nesúhlasiť, namietať a tiež mu ponúknuť svoj pohľad a názor na vec.

  • Mentor ti tiež nenahradí učiteľa v škole, či rodiča.


32 views0 comments

Комментарии


bottom of page