top of page
Search

Merch pre novodobý Stoicizmus / Areté oblečenie

Updated: Jul 30, 2022


Pripravovaný projekt pre crowdfunding.1 : Čo je cieľom (výstupom) projektu ?

Autentický merch z prírodných materiálov ktorý má prinavrátiť dobre hodnoty a cnosti medzi mladých ľudí. Inšpiruje sa Filozofmi ako boli Sokrates, Seneca, Markus aurelius.2 : Kto sme a čo sa ním snaží dosiahnuť ?

Ahoj, moje meno je Irena, som jedným zo zakladateľov Areté akadémia. Po fyzickej stránke sa zameriavame na pohyb, mobilitu, prevenciu proti úrazom , bojové športy, sebaobranu a prevenciu pred násilím. Po tej mentálnej stránke sa zameriavame na budovanie charakteru človeka. Ide o nastavenie správnych hodnôt, dbanie na cnostom prístupe a budovanie správnych cnosti ako je múdrosť, spravodlivosť, odvaha ale aj prijatie zodpovednosti či posúvanie zóny komfortu. Rozhodli sme sa pre tvorbu vlastného mechu pretože slová majú moc, moc dostať na našej mysle myšlienku.


Areté a jeho vzhľad na našich veciach nám má každý deň pripomínať , aby sme sa rozvíjali vo všetkých svojich schopnostiach, žili svoj život naplno a našli svoj účel.
3 : Kom je momentálne stave ?


Tvorba merchu je v štádiu tlače vzhľadom na to že grafika, dizajn a všetko okolo je už spravené, potrebujeme financie na produkciu. Merch by sme chceli prvýkrát odprezentovať na prednáške s názovom : Ako byť Rimanom v dnešných časoch ?

Ktorá bude zadarmo a vstup tam bude voľný.

4 : Kedy a kde bude projekt realizovaný ?

Po výtlačný všetkého materiálu sa bude posielať ľuďom alebo si budú môcť pre neho prísť na prednášku.

Polovica roku 2022 ak to neskomplikuje pandemická situácia. 5 : Prečo chceme financie ? Potrebujem Financie na spustenie tvorby Merchu. bude sa jednať o mikiny, tričká, šiltovky, šálky plátené tašky. Produkty majú slúžiť na podporu dobrých hodnôt v spoločnosti a prinavrátiť cnosti do bežného života. Nechcene použiť obyčajné materiáli ale hlavne Bio z ekologického hľadiska, ale aj s ohľadom na dodržiavanie etickej stránky výroby.

Tu je hrubý prepočet : Nášivky 1€ x 100ks = 100 € Tašky 3€ x 50 ks = 150 € Šálky 3€ x 50ks = 150 € Čiapky 3€ x 50 ks = 150 € Trička 5€ x 100 ks = 500 € Mikiny 8€ x 60 ks = 480 € = 1430 € Pri tlači však chceme aby boli tlačené rôzne citáty a nie aby bol Iba jeden preto s tým budú spojené dodatočne náklady plus poštovné a podobne. Preto čím viac vyzbierame tým viacej materialu ale aj rôzneho textu môžeme použiť.

K cene musíme pripočítať aj poštu a tvorba obrázkov, videí či fotografií do popisu projektu a do komunikačnej kampane;

  • výroby a distribúcie odmien;

  • marketingová kampaň, vďaka ktorej dostanete informácie o vašom projekte k cieľovej skupine (tvorba obsahu, reklama);

  • poplatky za platby kartou (cca 1% z celkovej získanej sumy) + zo 7 % poplatku za využitie platformy (po skončení kampane dostaneme cca 92% získanej sumy).


63 views0 comments

Comments


bottom of page