top of page
Search

Palica všestranný nástroj - Trening / Príroda

Updated: Dec 1, 2021

Späť k základom“ pozrieme sa na základný stavebný materiál, nástroj a zbraň, ktorú je možné použiť ako úkryt, rukoväť na náradie, vychádzkovú palicu a najzákladnejšiu primitivnu zbraň.Ako zbraň je palica jednou z najuniverzálnejších spomedzi mnohých zbraní ktoré sa pouzivaju v tradičných bojových umeniach a často je prvou vyučovacou zbraňou. Shaolin, Wing Chun, Kobudo a ďalšie školy bojových umení učia „formy“ alebo choreografické cvičebné sekvencie, ktoré boli odovzdávané vekom.Teda budeme trénovať nejaké bojové umenie ?

Nie, no nebudeme.Na čo sa zameriavame, je poskytnúť vám niekoľko základných pohybov starodávnej metódy boja s palicou, aby ste si rozvinuli vynikajúcu silu zápästia, zlepšili rozsah pohybov ramien, posilnili svoju jadrovú flexibilitu a silu.

Navyše, a to je veľké plus, zlepšite svoje mentálne schopnosti. Keď sa rozhodnete ísť do vyšších rýchlostí, ocitnete sa v aeróbnom a emocionálnom probléme vzhľadom na to že sa musíte sústrediť. Palica Vám nedovolí rozmýšľať nad hlúposťami a problémami.Nepochybne k fyzickému a mentálneho tréningu patria aj hry s palicou… rôzne púšťanie, chytanie a naťahovanie

Čo sa týka mobility vie sa s ňou vytvoriť páka s ktorou si viete rozšíriť rozsah pohybu.

Keď sa s ňou naučíte trénovať a ovládať ju zistíte že aj pri pobyte v prírode je to nenahraditeľný pomocník.

Ešte nie tak dávno sa používala neustále a do konca na horských chatách mali nálepky ktoré sa dávali na tieto palice.
Outdoor : ďalší kontakt so zemou Vám pomôže udržať lepší balanc.

Je možné ju použiť ako pomôcku pri chôdzi a teda pri schadzani z prudkého svahu, pri skúmaní terénu ako nájsť jamy pripadne pripadne pomôže pri prechadzani rieky aj ladu, po preborení vie pomôcť ako podpora na vylezenie späť.


Vie pomôcť pri odstraňovaní pichlavých krikov. Môžete sa o ňu oprieť a oddychovať. V tábore sa z nej môže spraviť vešiak, ale aj prístrešok či pomôcka pri varení.V neposlednom rade sa dá používať ako nástroj na udržanie vzdialenosti od niečoho čo vás ohrozuje ako pes, jazvec tak isto s ňou viete podhodiť hada ak by sa Vám priplietol do cesty.

Ak sa bavíme o zbrani tak máte už predom nachystaný dobrý materiál na výrobu kópie.

Môžete s ňou nosiť drevo alebo vedra s vodou previazané na koncoch, môžete do stredu priviazal zraneného človeka a dvaja ho odniesť.


Rozmanitosť použitia je limitovaná len vašimi schopnosťami a nápadný
8 views0 comments

Comments


bottom of page