top of page
Search

Aktívny odpočinok VS vyčerpanosť / Tréning rodičov - Bellforce

Updated: Dec 1, 2021

Vážime si vašu dôveru a aj to že prenášate na nás úlohu spojenú s vývojom vašich detí.

Pravdou však je že vy rodičia ste najlepším príkladom pre vaše dieťa a jeho vzťah k športu.

Dieťatko vás sleduje od narodenia, opakuje po vás. Istý čas ste pre neho stelesnením všetkého a Vy ho učíte, ukazuje príklady, a tým aj nastavujete v pohybe, alebo strave. Ak už dieťa navštevuje nejakú pohybovú aktivitu, tréning, je dôležité, aby aj rodičia s ním vykonávali nejaké športové aktivity. Či už je to rodinný bicyklový výlet, túra, lyžovačka alebo iné.Spoločne témy patria k základným pilierom pre zdravé fungovanie rodiny.


Keď deti trénujú mate možnosť...


"Je to čas pre mňa...."

"Konečne si oddýchnem."

"Na chvíľu nemám na krku deti."

"Utekám riešiť veci."Ak sa celý deň naháňate iba preto, že ste si úlohy nevedeli rozdeliť, je to skôr znakom zlého plánovania. Len starostlivým plánovaním, delegovaním úloh na iných ( váš tréning na nás ) a premysleným zaobchádzaním s časom vám zostane niekoľko cenných hodín aj pre vaše súkromie.

Tento čas potrebujete na nevyhnutný odpočinok a pokojné tvorivé myslenie.
Keď deti trénujú mate možnosť... na aktívni odpočinok zameraný na prinavrátenie pohyblivosti, správneho dýchania, sily v rozsahoch, mobility ale aj vytrvalosti.


V skratke : dáte si u nás kávu a pri tom sa uvoľnite a trocha rozhýbete svoje telo.

Tréning vás privedie na iné myšlienky, vyplaví hormón šťastia.

Uvoľnite stres a máte chvíľu pre seba ktorú ste investovali do seba namiesto bláznivého pobehovania po úradoch alebo obchodoch.

Máte možnosť voľby ako naložíte s časom ktorý máte vďaka našim službám.

Preto pamätajte, veľkým plus je to že sa s vašim dieťaťom naladíte na rovnakú vlnu.... budete mať ďalšiu tému a budete pre vaše dieťa vzorom a skutočným Hrdinom/kou.


"Ale je som skutočne vyčerpaný a nevládzem"


Predovšetkým buďte úprimný sami k sebe. Naučte sa pravdivo nazerať na svoj vlastný život. Schopnosť zaznamenať a rozpoznať vlastne emócie aj to, ako sa skutočne cítite, je veľký medzník, naučte emočnej úprimnosti aj svoje deti. Keď dokážete načúvať vlastným autentickým myšlienkam a pocitom a vieme ich vyjadriť sme na správnej ceste za tým čo nám v živote prinesie šťastie. Úprimnosť k sebe samému je spôsob, akým nastavujeme svoj vnútorný kompas.


Ak máš zdravotné problémy s ktorými ti vie naša Simča v oblasti fyzioterapie pomôcť, alebo potrebuješ kvalitnú masáž, či dokonca využiť lymfodrenáž stačí kontaktovať @sim_malatincova formou správy na ig alebo mail: fyziobellforce@gmail.com alebo telefonicky na 0907 234 179

Nezanedbávaj starostlivosť o svoje telo !

31 views0 comments

Comments


bottom of page